Hunter Hunted

A zase ďalšia skutočne abandonware hra. Alebo ste už o tejto hre počuli, prípadne čítali, alebo ste ju nebodaj aj hrali? V tom prípade mi iste dáte za pravdu, že Hunter Hunted je kúsok neprávom prehliadaný. Veď už v dobe svojho vydania (rok 1996) mala táto hra celkom priaznivé kritiky. Za to, že je málo hrávaná a skoro neznáma, môže asi hlavne jej žáner (platformová arkáda) a spracovanie len v 2D, ktoré boli vtedy už trochu nemoderné. Dnes však hlavne kvôli hrám v mobilých telefónoch sú plošinovky znovu celkom obľúbené, a preto si myslím, že Hunter Hunted môže zaujať aj mladšie generácie hráčov.

Hunter Hunted - intro

Pri hľadaní informácií na internete som prekvapivo zistil, že táto hra je súčasťou kánonu Metaltech: Earthsiege a v nasledujúcich Starsiege je dosť často spomínaná ako jedna z hlavných častí pozadia príbehu. Hlavná postava hry, človek menom Jake je potom často uvádzaný v referenciách Metaltechu ako záchranca ľudstva pred mimozemšťanmi. Hra sa odohráva v roku 2015, keď je Zem už niekoľko rokov okupovaná technologicky vyspelejšou rasou nazývanou Masters. Tí pri invázii vyhubili skoro celé ľudstvo, a preživší sú ako otroci nútení z ruinách pozemských miest bojovať o život pre pobavenie týchto Vládcov.

Hunter Hunted - úvodná obrazovka

Bytosti z takisto porobenej planéty Kullrathe majú rovnaký osud ako pozemšťania a sú prevážaní na Zem a taktiež nútení bojovať v hre zvanej "Hunter Hunted". Hlavnými postavami hry sú už spomínaný pozemšťan Jake a obyvateľ Kullrathe menom Garathe Den. V hre sa striedajú misie s týmito dvoma hrdinami, ktorí napriek očakávaniam Vládcov nebudú bojovať proti sebe, ale spoja sa, nájdu v podzemných chodbách mesta časti potrebné na poskladanie auta, a Vládcom utečú.

Hunter Hunted - začiatok misie

Ako som už na začiatku napísal, hra je 2D plošinovka, ale jej grafika je vlastne v 3D. To znamená že chodby a miestnosti majú svoju hĺbku a vyplýva z toho aj viacej možností pohybu postáv. Hlavné postavy teda môžu behať, skákať, liezť po rebríkoch a konštrukciách, rúčkovať po strope, prikrčiť sa, "schovať" sa k stene, a hlavne bojovať. Repertoár zbraní každého hrdinu je veľký skoro ako v FPS hrách a takisto je do nich potrebné zbierať muníciu. Táto hra je vlastne celkovo akési FPS prevedené do podoby 2D plošinovky, takže tu máme aj ukazovatele zdravia a brnenia, ktoré pravdaže dopĺňame zbieraním správnych predmetov.

Hunter Hunted

Každý level (misia) končí východom a po ukončení dostávame vyhodnotenie s počtom zabitých nepriateľov, zozbieraných pokladov a nájdených tajných miestností, a to všetko je následne obodované, takže tiež niečo čo poznáme z Doomoviek. K tým tajným miestnostiam sa tu dostávame hlavne zatlačením do steny, kedy táto zmizne a otvorí sa priechod. Takisto si treba všímať priechodov dopredu a dozadu, ktorými sa dostávame do chodieb plánu pred a za aktuálnym. Okrem toho sú v hre aj teleporty, ktoré nás tiež presúvajú na iné miesto mapy.

Hunter Hunted - vyhodnotenie misie

Audiovizuálne spracovanie hry je veľmi dobré, grafika je dostatočne detailná a kvalitne nakreslená, a vďaka tomu že je vlastne plne 3D, môže navyše zoomovať a tým v určitých častiach hry vytvoriť detailnejší pohľad. Zvukové efekty sú takisto veľmi dobré a výborne dotvárajú atmosféru hry. Samostatnou kapitolou je hudba. Je vo forme soundtracku na CD a je naozaj výborná. Ja vlastne takéto hry moc nemusím, ale v prípade Hunter Hunted rozhodol práve hlavne soundtrack, že táto hra ma naozaj zaujala. Ovládať sa dá klávesnicou aj joystickom a ovládanie je plne konfigurovateľné.

Hunter Hunted

Na stiahnutie tu máme dve verzie hry. Hunter Hunted.exe je inštalátor cracknutej verzie hry pre všetky Windows, hra je kompletná, len chýbajú videá a hlavne ten perfektný soundtrack. Preto, ak si chcete hru naozaj užiť v plnej kráse, stiahnite si radšej full CD verziu. V starších windows (po verziu XP) nainštalujete hru priamo z CD, v novších si musíte stiahnuť aj inštalátor (Hunter Hunted cd setup.exe), ktorý vám hru nainštaluje. V každom prípade je inštalácia veľmi jednoduchá a tak vám nič nebráni si túto skvelú hru zahrať. Takto nainštalovaná hra funguje bez problémov na Windows Vista, 7 aj 8.

Hunter Hunted

autor textu: © Gandalf the White

publikované: 16.6.2013, 1900

 

 

P.S.: Pretože pripojenie môjho servera je pomalé, budem sa snažiť väčšie súbory (full CD hry a pod.) vždy uložiť aj na nejaké share servery. Keďže súbory na takýchto serveroch bývajú často mazané, nemôžem vždy zaručiť funkčnosť, ale budem sa snažiť aby vždy aspoň jeden link bol živý.

 

Hunter Hunted full cd.zip na Ulož.to

Hunter Hunted cd setup.exe   779kb

Hunter Hunted full cd.zip   446124kb

Hunter Hunted.exe   34181kb

 

 

Novinky:

15.9.2018Pridal som sem ďalšie dve svoje staré hry aj s popismi. Prvá je variácia na Meteors s názvom Fire Birds, druhá je akýsi remake či pokračovanie mojej staršej hry, len v oveľa lepšom grafickom kabáte UFO hunt 2. Veď stiahnite, skúste... ;-)

22.5.2018Tentoraz len také menšie novinky. Máme tu dve "nové" hry na 8-bitové ataríčko z mojej vlastnej produkcie. Najskôr už dávnejšie zverejnenú strelnicu z divokého západu Outlaws a teraz aj moju verziu slávneho "červíka" Wurmi.

21.2.2018Konečne som všetky recenzie na webe upravil na nový štandard, keď sa obrázok po kliknutí na náhľad otvorí v plnej veľkosti. Množstvo obrázkov som pri tom vymenil za nové a veľa nových som aj popridával. Proste teraz to celé vyzerá podstatne lepšie. Taktiež som opravil staré mŕtve linky na externé súbory a prepojenia na iné weby.

9.2.2018Pribudli nám tu dve nové recenzie na 8-bitové Ataríčka. Najskôr helikoptérová záchranná akcia Hijack! a hlavne slávne strieľačky Los Angeles SWAT a Commando. Okrem toho som pridal nejaké verzie hier k starším recenziám: Battleships na malé ataríčko a Miner 2049er na dosovské PC.

8.1.2018Tak nám tu po dlhšej dobe konečne zase pribudli nejaké tie novinky. Pridal som ďalšie dve svoje staré hry na 8-bitové Atari, Labyrinth a Labyrinth II. Okrem toho som sa už poriadne pustil do pridávania väčších obrázkov do starších recenzií, síce je to ešte práca na dlho, ale chcem sa tomu priebežne venovať.

| staršie >

 

Odkazovník

Gandalf01.05.2019, 1933Ale osobne by som ti odporúčal zabudnúť na kazeťák a kúpiť si nejakú modernú perifériu ako napríklad SIO2SD.

Gandalf01.05.2019, 1930Ahoj, Jaro. No toto bude asi problém. Neviem o žiadnom archíve zvukových súborov, ktoré by bolo možné nahrať na kazety. Skús pozrieť ponuky na nejakých online bazároch, možno tam niekto hry na kazetách ponúka.

Jaro30.04.2019, 1151Zdravím. Kde by som mohol stiahnuť waw súbor na Atari EX mam magnetofón ale žiadne hry. Jaro

Gandalf20.03.2019, 1628Ospravedlňujem sa za niekoľkodňový výpadok, keď stránka nefungovala. Boli to technické problémy, ktoré som nevedel ovplyvniť :-D

Gandalf12.05.2017, 0943Thanks Odds

Odds10.05.2017, 2037I have bookmarked atarihry.sk it's awesome

Gandalf11.04.2017, 1732Díky... tak takáto reakcia poteší úplne najviac, ďakujem. A pravdaže budem v tejto stránke pokračovať, ešte je v tých mojich rebríčkoch obrovské množstvo hier, o ktorých chcem napísať.

Marco10.04.2017, 2122Ahoj Gandalf. Ani neviem ako som tu zabludil a chcem ti podakovat za vsetky tie recenzie na hry na Atari XL a tiez ST. Vratilo mi to vela super spomienok na stare dobre casy :) Vela zdaru a prosim pokracuj s pisanim aj nadalej! :)

Gandalf18.02.2017, 0916Dostali sme sa cez 500! ;-)

Gandalf22.12.2016, 1102Začal som pracovať na takej menšej úprave enginu, aby sa obrázky po kliknutí otvorili aj väčšie. Zatiaľ je to len v blogu, ešte dnes to dám aj do článkov a postupne to budem integrovať aj do recenzií a chcem vlastne väčšie obrázky spätne nahrať do všetkých recenzií.

Gandalf04.11.2015, 0812No, server mi už beží na rýchlejšej linke, takže to snáď bude pri sťahovaní hier aj poznať.

peter08.10.2015, 13081 pozicany pc sharp mz 821 rok 87 nazaklade neho kupa atari 130xe ale ani podnes premna nemal taku hodnotu z viac ako 4000 hier ako sarp z asi 10 per. hier co ma. kvoli hier ktore nema ani po 28 rokoch manic miner knigcast advoka z sarpa je to bieda

Gandalf04.10.2015, 1125Poliaci pripravovali port Manic Minera na 8-bitové Atari, ale neviem v akej fáze to je, či to vôbec bude. Asi to budeš musieť naprogramovať ty sám :-D

peter02.10.2015, 1130preco nigto nespravy pre atari hru manic miner

Gandalf15.05.2015, 1618Kúpim hry na všetky počítače a herné konzoly Atari, hlavne na Jaguara. Takisto kúpim aj akýkoľvek hardvér Atari. Ponúknite cenu. Píšte na milan.skoluda@gmail.com.

Gandalf11.08.2014, 1408Dlhé súbory ako sú full CD verzie hier a podobne, môžete stiahnuť z Hellshare aj z Megarapidu.

Gandalf09.06.2014, 0754Obnovil som downloady dlhých súborov na Hellshare. Na iných serveroch momentálne nie sú, ale pracujem na tom.

Gandalf29.01.2014, 1417Hmmm... Osemdesiate roky s Ataríčkami... čistá nostalgia :-)

emer1329.01.2014, 0217Vdaka za tento web. Zazil som tu dobu, kedy sme boli nadseni ataristi. Zazil som skvely Atari klub v Hodonine. Dnes len nostalgicky spominam ake to vsetko bolo vzrusujuce. Som rad, ze som to mohol zazit. Dokonca som si rozne artefatky z tej doby scho

Gandalf15.01.2013, 1226Tak to hej. A stojí za to dohrať ju celú, aj keď je to pekelne dlhé a navyše sa nedá sejvovať, len automaticky sa ukladá pri každom prechode medzi sektormi.

Methat13.01.2013, 2311Jój, Star Command je jedna z tých stratégii, ktorej demo som obohrával stále, dík za pridanie :) a súhlasím - je málo známa, ale za to kvalitná...

Gandalf07.11.2012, 1058Tak to som rád, že som pomohol. Starfighter... jedna z mojich najobľúbenejších... škoda, že je dosť jednoduchá a nemá aspoň 10x dlhší herný čas :-)

Genial06.11.2012, 1124Moc diky za stranky. Navod na Last Starfightera mi udelal vylozene radost, nemohl jsem si vzpomenout - jak prepinat zbrane... Vecer to hned zkusim...

Meno (max.18 znakov):

Odkaz:

Spočítaj: 7 + 4 =

 

Môžeš tu zanechať krátky odkaz. Obsah je 20 odkazov a staré sa automaticky mažú. Ak máš záujem napísať niečo trvalejšie, použi radšej návštevnú knihu.

 

Facebook:

Ak sa vám tieto stránky páčia, nehanbite sa a kliknite na Like :-)

 

Inzercia:

Zháňam hry na cartridges na všetky počítače a herné konzoly Atari, ale hlavne na Jaguara. Takisto kúpim aj akýkoľvek hardvér Atari. Ak sa vám niekde na pôjde, alebo v pivnici povaľuje niečo so značkou Atari, kontaktujte ma a navrhnite cenu, určite sa dohodneme. Píšte na milan.skoluda@gmail.com, alebo zavolajte na číslo +421 905 212216.

Počítadlo: