Sunday Drivers

Ďalšiou staršiou free hrou, ktorú som pre tento prehľad vybral je Sunday Drivers. Ako už názov napovedá, ide tu o závodnú hru v trochu inom prevedení, ktorá tak nejako "klame telom". Pri jej spustení, alebo prvom pohľade na screenshoty si poviete: "No nazdar, to je nejaká detská blbosť...". A ono to tak na prvý pohľad vyzerá, grafika je naozaj tak akosi roztomilo infantilná a celé prevedenie hry (animácie, zvuky, atď.) vás bude o tom takisto presviedčať. Ano, je to vlastne tak, že táto hra je evidentne cielená na nižšiu vekovú skupinu... ale... keby tu tak nebolo to obligátne "ale"... ;-)

Sunday Drivers - titulná obrazovka

Začneme tou detsky infantilnou grafikou... na ktorej si však autor dal naozaj záležať, aby napodobnil... papierovú modelársku krajinu s papierovými modelmi áut, ktoré po nej jazdia. Ano, je to tak. Keď sa grafike lepšie prizriete, zistíte, že je to úplne krásna napodobenina práve takejto krajinky z pomalovaného kartónu, a autá vyzerajú ako jednoduché papierové modely, ktoré sme kedysi vystrihovali a lepili z ABC-čka. Naozaj klobúk dolu pred týmto zaujímavým nápadom. A autor išiel ešte ďalej a celé to vylepšil rôznymi cartoonovými fíčrami ako sú napríklad smiešne zvuky a "odskoky"" pri nárazoch autíčiek.

Sunday Drivers - výber trate a auta

Ale aby vás to nemýlilo, Sunday Drivers je celkom dobrá pretekárska hra, ktorú si paradoxne užijú viacej starší ostieľaní hráči ako deti. Celá koncepcia hry je postavená totiž na postupnom odomykaní áut a tratí podľa umiestnenia v hre. Na začiatku je totiž prístupná len prvá trať, ktorú je tu vidno na okolných screenshotoch a takisto len jedno auto, žltá dodávka "Smilewagon". Až po vyhratí prvého závodu sa dostanete k ďalšej trati a lepšiemu autu, a až po úspešnom dokončení niekoľkých tratí sa dostanete aj k ďalšiemu prostrediu, ktoré sú v tejto hre celkovo štyri.

Sunday Drivers - vyrážame...

A ono tie závody nie sú vôbec jednoduché. Každé auto v hre má dve základné vlastnosti, rýchlosť a pohyblivosť, ktoré sú obodované hviezdičkami. A naše prvé auto je len taký slabší priemer. Počítačom riadení súperi však nielenže majú lepšie autá, ale sú aj pekne agresívni a úplne nahypovaní na víťazstvo. Budú vás blokovať, vytláčať z cesty, kradnúť vám pred nosom powerupy, skrátka budú chcieť za každú cenu vyhrať. Takže k víťazstvu vám nebude stačil len jazdecké umenie, ale aj dostatočná schopnosť taktizovania. A to ešte trate budú stále zložitejšie, s rôznymi nástrahami, skratkami, skokmi a podobne.

Sunday Drivers - pred koncom prvého kola

Proste vyhrávať v tejto hre nie je vôbec jednoduché, čo je možno aj hlavný dôvod, prečo som si ju obľúbil. Mám celkom rád tú výzvu, stále sa v hre zlepšovať, získavať nové autá a odkrývať ďalšie prostredia a trate. Mňa to skrátka už pri prvom hraní chytilo a to nemusím byť ani malé dieťa ;-) Ale veď skúste, možno Sunday Drivers chytí aj vás...

autor textu: © Gandalf the White

publikované: 22.1.2017, 1720

 

 

SundayDrivers.exe   28356kb

 

 

Novinky:

8.1.2018Tak nám tu po dlhšej dobe konečne zase pribudli nejaké tie novinky. Pridal som ďalšie dve svoje staré hry na 8-bitové Atari, Labyrinth a Labyrinth II. Okrem toho som sa už poriadne pustil do pridávania väčších obrázkov do starších recenzií, síce je to ešte práca na dlho, ale chcem sa tomu priebežne venovať.

27.5.2017Tak tu máme zase také "časozberné" novinky za dlhšiu dobu. Trochu som sa teraz viacej venoval pridávaniu svojich vlastných hier, ako recenzií na komerčné tituly. Takže tu zase máme tri "nové" staré veci z mojej dielne. Najskôr to bola jednoduchá hra U-boat, potom celkom zaujímavá akčná záležitosť UFO Hunt a dnes taká kvalitnejšia hra, temná ťahová adventúra Dark Forest.

19.2.2017Uverejnil som ďalšie dve svoje vlastné hry, Pristátie na mesiaci a Meteors PMG. Okrem toho som popridával veľa nových verzií a konverzií hier k už existujúcim recenziám. Tiger Attack, Commando, Tempest, Gunfight, Manic Miner, Air Rescue, Skiing a Into Deep!.

22.1.2017Trochu som sa zase "pohral" s vlastnými hrami. Logickú hru Minefield som upravil na konečnú verziu, popis úprav je v recenzii. A uverejnil som ďalšiu zo svojich starých hier, PMG prvotinu Rocket Dance. Pridal som aj jednu novú recenziu, na free hru Sunday Drivers.

12.7.2016V poslednej dobe som tu moc nových vecí nedával, takže ani v Novinkách nič nepribúdalo, preto je toto skôr taká rekapitulácia tých pár vecí pridaných od začiatku roka ;-) Do sekcie vlastnej tvorby som pridal hru Dogfight, ktorá nie je až tak úplne mojim výtvorom, ale veď o tom viacej v recenzii :-D A potom som pridal aj dve recenzie na hry na 8-bitové Atari. Najskôr Fire Chief a dnes aj Tail of Beta Lyrae.

| staršie >

 

Odkazovník

Gandalf12.05.2017, 0943Thanks Odds

Odds10.05.2017, 2037I have bookmarked atarihry.sk it's awesome

Gandalf11.04.2017, 1732Díky... tak takáto reakcia poteší úplne najviac, ďakujem. A pravdaže budem v tejto stránke pokračovať, ešte je v tých mojich rebríčkoch obrovské množstvo hier, o ktorých chcem napísať.

Marco10.04.2017, 2122Ahoj Gandalf. Ani neviem ako som tu zabludil a chcem ti podakovat za vsetky tie recenzie na hry na Atari XL a tiez ST. Vratilo mi to vela super spomienok na stare dobre casy :) Vela zdaru a prosim pokracuj s pisanim aj nadalej! :)

Gandalf18.02.2017, 0916Dostali sme sa cez 500! ;-)

Gandalf22.12.2016, 1102Začal som pracovať na takej menšej úprave enginu, aby sa obrázky po kliknutí otvorili aj väčšie. Zatiaľ je to len v blogu, ešte dnes to dám aj do článkov a postupne to budem integrovať aj do recenzií a chcem vlastne väčšie obrázky spätne nahrať do všetkých recenzií.

Gandalf04.11.2015, 0812No, server mi už beží na rýchlejšej linke, takže to snáď bude pri sťahovaní hier aj poznať.

peter08.10.2015, 13081 pozicany pc sharp mz 821 rok 87 nazaklade neho kupa atari 130xe ale ani podnes premna nemal taku hodnotu z viac ako 4000 hier ako sarp z asi 10 per. hier co ma. kvoli hier ktore nema ani po 28 rokoch manic miner knigcast advoka z sarpa je to bieda

Gandalf04.10.2015, 1125Poliaci pripravovali port Manic Minera na 8-bitové Atari, ale neviem v akej fáze to je, či to vôbec bude. Asi to budeš musieť naprogramovať ty sám :-D

peter02.10.2015, 1130preco nigto nespravy pre atari hru manic miner

Gandalf15.05.2015, 1618Kúpim hry na všetky počítače a herné konzoly Atari, hlavne na Jaguara. Takisto kúpim aj akýkoľvek hardvér Atari. Ponúknite cenu. Píšte na milan.skoluda@gmail.com.

Gandalf11.08.2014, 1408Dlhé súbory ako sú full CD verzie hier a podobne, môžete stiahnuť z Hellshare aj z Megarapidu.

Gandalf09.06.2014, 0754Obnovil som downloady dlhých súborov na Hellshare. Na iných serveroch momentálne nie sú, ale pracujem na tom.

Gandalf29.01.2014, 1417Hmmm... Osemdesiate roky s Ataríčkami... čistá nostalgia :-)

emer1329.01.2014, 0217Vdaka za tento web. Zazil som tu dobu, kedy sme boli nadseni ataristi. Zazil som skvely Atari klub v Hodonine. Dnes len nostalgicky spominam ake to vsetko bolo vzrusujuce. Som rad, ze som to mohol zazit. Dokonca som si rozne artefatky z tej doby scho

Gandalf15.01.2013, 1226Tak to hej. A stojí za to dohrať ju celú, aj keď je to pekelne dlhé a navyše sa nedá sejvovať, len automaticky sa ukladá pri každom prechode medzi sektormi.

Methat13.01.2013, 2311Jój, Star Command je jedna z tých stratégii, ktorej demo som obohrával stále, dík za pridanie :) a súhlasím - je málo známa, ale za to kvalitná...

Gandalf07.11.2012, 1058Tak to som rád, že som pomohol. Starfighter... jedna z mojich najobľúbenejších... škoda, že je dosť jednoduchá a nemá aspoň 10x dlhší herný čas :-)

Genial06.11.2012, 1124Moc diky za stranky. Navod na Last Starfightera mi udelal vylozene radost, nemohl jsem si vzpomenout - jak prepinat zbrane... Vecer to hned zkusim...

Meno (max.18 znakov):

Odkaz:

Spočítaj: 4 + 8 =

 

Môžeš tu zanechať krátky odkaz. Obsah je 20 odkazov a staré sa automaticky mažú. Ak máš záujem napísať niečo trvalejšie, použi radšej návštevnú knihu.

 

Facebook:

Ak sa vám tieto stránky páčia, nehanbite sa a kliknite na Like :-)

 

Inzercia:

Zháňam hry na cartridges na všetky počítače a herné konzoly Atari, ale hlavne na Jaguara. Takisto kúpim aj akýkoľvek hardvér Atari. Ak sa vám niekde na pôjde, alebo v pivnici povaľuje niečo so značkou Atari, kontaktujte ma a navrhnite cenu, určite sa dohodneme. Píšte na milan.skoluda@gmail.com, alebo zavolajte na číslo +421 905 212216.

Počítadlo: