Strip Poker

Určite sa s väčšinou vás zhodneme, že poker je vlastne veľmi nezaujímavá, a nudná hra, dokonca aj z pohľadu iných kartových hier. Pri niektorých totiž záleží aj na logickom uvažovaní, kedy treba rôzne kombinovať, pamätať si už hrané karty a podobne. Pri pokeri je všetko o náhode (čo vám prišlo na ruku) a o akejsi psychológii (to tvárenie sa, pokrové fejsy), čo však do počítačovej hry akosi nie je možné dostať :-)

Strip Poker - úvodná obrazovka

V opitej partii, keď už aj tak nevládzete rozmýšľať, sa to hrať dá a zdá sa to byť dokonca celkom zábavné. Druhá možnosť ako urobiť poker zábavný, je hrať jeho vyzliekaciu verziu. Proste poker o prachy a keď ich už nemáte, predávate kusy oblečenia. A presne o tom je aj Strip Poker a presne tým ma aj v teenagerskom veku zaujal tak, že sa dostal do tejto mojej hitparády hier.

Strip Poker - začínam hru so Suzi

Pravdaže tu nejde o nejakú erotiku v pravom slova zmysle, skôr vás to núti hrať ďalej, pretože vás zaujíma, ako dobre tie nahé baby nakreslili. A ono je to napodiv na svoju dobu celkom dobre nakreslené :-) Zvuková stránka tiež celkom ujde. Po hernej stránke sa to tiež dá, keď pravdaže prekúsnete tú nezáživnosť pokeru.

Strip Poker - Suzi už len v prádielku ;-)

Základná disková verzia pre 8-bitové Atari obsahuje dve protihráčky: Suzi a Melissu (okolné screenshoty). Neskôr vyšli dva datadisky s ďalšími dievčatami a dokonca aj jeden (dámy zbystrite pozornosť) s mužmi. Ten som pravdaže nehral, pozerať sa na nahých chlapov nie je nič pre mňa. Ale ak si to vy chcete zahrať, žiadny problém, všetky datadisky tu máme na stiahnutie.

Strip Poker - Melissa

Ak chcete hrať proti hráčom z datadiskov, treba priamo v hre zvoliť oponenta "4 - Other". Potom musíte virtuálne vložiť datadisk, menu: File, Attach disk, Drive 1, teraz vybrať súbor datadisku, a v hre stlačiť Enter. Dostanete na výber protihráčov z daného datadisku.

Strip Poker - Atari 16bit

Vyšli aj orezané kazetové verzie hry, vždy vlastne len s jedným dievčaťom, ale tie sú už teraz len akousi zberateľskou záležitosťou, takže som ich sem nedal. Máme tu ale verziu pre 16-bitové Atari (screenshot vyššie), ktorá má o niečo lepšiu grafiku a hrá sa pravdaže myšou, nie joystickom ako 8-bitová. Po hernej stránke je to úplne to isté. Sú tu však len prvé dve dievčatá, žiadne datadisky na Atari ST/STE nevyšli.

Strip Poker 2 - Atari 16bit

Zato bola neskôr urobená verzia Strip Poker II, niekde uvádzaná aj ako Strip Poker Deluxe. Tu nahradili pôvodnú kreslenú grafiku fotografie (pravdaže v rozlíšení 320x200 to nič moc nie je), čo sa vtedy určite bralo ako ohromný pokrok. Z môjho dnešného pohľadu tým hra stratila to svoje kúzlo a mne sa to určite páči menej ako pôvodná ručne kreslená grafika.

Strip Poker - DOS

Verzie pre PC (screenshoty okolo) sú, ako to už býva pri týchto prastarých hrách pravidlom, už na pohľad o niečo horšie ako Atari verzie. Jednotka je ozaj stará hra s CGA grafikou a pípaním zo speakera pri otáčaní kariet :-) Proste je to horšie ako verzia pre 8-bitové Atari. A dvojka takisto neznesie porovnanie s verziou pre Atari ST/STE. Ale ako ďalšie kúsky do zbierky starých DOSovských hier ich tu uvádzame.

Strip Poker 2 - DOS

Pre PC tu teraz máme ešte aj tretí diel s názvom Strip Poker Three. Ten sa už vyznačuje o niečo lepšie digitalizovanou grafikou a nevyzerá teda už tak hrozne ako dvojka. Mne osobne sa ale staré kreslené diely páčili oveľa viac. V každom prípade, ak si chcete zahrať poker a nemáte na ten vyzliekací živých protihráčov, zahrajte si aspoň tento počítačový ;-)

Strip Poker 3 - DOS

autor textu: © Gandalf the White

publikované: 30.8.2012, 1900

 

 

POZOR! Verzia pre Atari XL/XE potrebuje mať zapnutý Basic. V Altirre je to menu System - Firmware - BASIC (Boot Without Option Key).

 

Strip Poker II.rar   257kb

Strip Poker II.st   360kb

Strip Poker III.rar   696kb

Strip Poker disk1 - Program - Suzi Melissa -basic.atr   91kb

Strip Poker disk2 - Data - Marlena Candi -basic.atr   91kb

Strip Poker disk3 - Data - Ernie Earl -basic.atr   91kb

Strip Poker disk4 - Data - Dominique Lindsay -basic.atr   91kb

Strip Poker.rar   58kb

Strip Poker.st   720kb

 

 

Novinky:

8.1.2018Tak nám tu po dlhšej dobe konečne zase pribudli nejaké tie novinky. Pridal som ďalšie dve svoje staré hry na 8-bitové Atari, Labyrinth a Labyrinth II. Okrem toho som sa už poriadne pustil do pridávania väčších obrázkov do starších recenzií, síce je to ešte práca na dlho, ale chcem sa tomu priebežne venovať.

27.5.2017Tak tu máme zase také "časozberné" novinky za dlhšiu dobu. Trochu som sa teraz viacej venoval pridávaniu svojich vlastných hier, ako recenzií na komerčné tituly. Takže tu zase máme tri "nové" staré veci z mojej dielne. Najskôr to bola jednoduchá hra U-boat, potom celkom zaujímavá akčná záležitosť UFO Hunt a dnes taká kvalitnejšia hra, temná ťahová adventúra Dark Forest.

19.2.2017Uverejnil som ďalšie dve svoje vlastné hry, Pristátie na mesiaci a Meteors PMG. Okrem toho som popridával veľa nových verzií a konverzií hier k už existujúcim recenziám. Tiger Attack, Commando, Tempest, Gunfight, Manic Miner, Air Rescue, Skiing a Into Deep!.

22.1.2017Trochu som sa zase "pohral" s vlastnými hrami. Logickú hru Minefield som upravil na konečnú verziu, popis úprav je v recenzii. A uverejnil som ďalšiu zo svojich starých hier, PMG prvotinu Rocket Dance. Pridal som aj jednu novú recenziu, na free hru Sunday Drivers.

12.7.2016V poslednej dobe som tu moc nových vecí nedával, takže ani v Novinkách nič nepribúdalo, preto je toto skôr taká rekapitulácia tých pár vecí pridaných od začiatku roka ;-) Do sekcie vlastnej tvorby som pridal hru Dogfight, ktorá nie je až tak úplne mojim výtvorom, ale veď o tom viacej v recenzii :-D A potom som pridal aj dve recenzie na hry na 8-bitové Atari. Najskôr Fire Chief a dnes aj Tail of Beta Lyrae.

| staršie >

 

Odkazovník

Gandalf12.05.2017, 0943Thanks Odds

Odds10.05.2017, 2037I have bookmarked atarihry.sk it's awesome

Gandalf11.04.2017, 1732Díky... tak takáto reakcia poteší úplne najviac, ďakujem. A pravdaže budem v tejto stránke pokračovať, ešte je v tých mojich rebríčkoch obrovské množstvo hier, o ktorých chcem napísať.

Marco10.04.2017, 2122Ahoj Gandalf. Ani neviem ako som tu zabludil a chcem ti podakovat za vsetky tie recenzie na hry na Atari XL a tiez ST. Vratilo mi to vela super spomienok na stare dobre casy :) Vela zdaru a prosim pokracuj s pisanim aj nadalej! :)

Gandalf18.02.2017, 0916Dostali sme sa cez 500! ;-)

Gandalf22.12.2016, 1102Začal som pracovať na takej menšej úprave enginu, aby sa obrázky po kliknutí otvorili aj väčšie. Zatiaľ je to len v blogu, ešte dnes to dám aj do článkov a postupne to budem integrovať aj do recenzií a chcem vlastne väčšie obrázky spätne nahrať do všetkých recenzií.

Gandalf04.11.2015, 0812No, server mi už beží na rýchlejšej linke, takže to snáď bude pri sťahovaní hier aj poznať.

peter08.10.2015, 13081 pozicany pc sharp mz 821 rok 87 nazaklade neho kupa atari 130xe ale ani podnes premna nemal taku hodnotu z viac ako 4000 hier ako sarp z asi 10 per. hier co ma. kvoli hier ktore nema ani po 28 rokoch manic miner knigcast advoka z sarpa je to bieda

Gandalf04.10.2015, 1125Poliaci pripravovali port Manic Minera na 8-bitové Atari, ale neviem v akej fáze to je, či to vôbec bude. Asi to budeš musieť naprogramovať ty sám :-D

peter02.10.2015, 1130preco nigto nespravy pre atari hru manic miner

Gandalf15.05.2015, 1618Kúpim hry na všetky počítače a herné konzoly Atari, hlavne na Jaguara. Takisto kúpim aj akýkoľvek hardvér Atari. Ponúknite cenu. Píšte na milan.skoluda@gmail.com.

Gandalf11.08.2014, 1408Dlhé súbory ako sú full CD verzie hier a podobne, môžete stiahnuť z Hellshare aj z Megarapidu.

Gandalf09.06.2014, 0754Obnovil som downloady dlhých súborov na Hellshare. Na iných serveroch momentálne nie sú, ale pracujem na tom.

Gandalf29.01.2014, 1417Hmmm... Osemdesiate roky s Ataríčkami... čistá nostalgia :-)

emer1329.01.2014, 0217Vdaka za tento web. Zazil som tu dobu, kedy sme boli nadseni ataristi. Zazil som skvely Atari klub v Hodonine. Dnes len nostalgicky spominam ake to vsetko bolo vzrusujuce. Som rad, ze som to mohol zazit. Dokonca som si rozne artefatky z tej doby scho

Gandalf15.01.2013, 1226Tak to hej. A stojí za to dohrať ju celú, aj keď je to pekelne dlhé a navyše sa nedá sejvovať, len automaticky sa ukladá pri každom prechode medzi sektormi.

Methat13.01.2013, 2311Jój, Star Command je jedna z tých stratégii, ktorej demo som obohrával stále, dík za pridanie :) a súhlasím - je málo známa, ale za to kvalitná...

Gandalf07.11.2012, 1058Tak to som rád, že som pomohol. Starfighter... jedna z mojich najobľúbenejších... škoda, že je dosť jednoduchá a nemá aspoň 10x dlhší herný čas :-)

Genial06.11.2012, 1124Moc diky za stranky. Navod na Last Starfightera mi udelal vylozene radost, nemohl jsem si vzpomenout - jak prepinat zbrane... Vecer to hned zkusim...

Meno (max.18 znakov):

Odkaz:

Spočítaj: 4 + 7 =

 

Môžeš tu zanechať krátky odkaz. Obsah je 20 odkazov a staré sa automaticky mažú. Ak máš záujem napísať niečo trvalejšie, použi radšej návštevnú knihu.

 

Facebook:

Ak sa vám tieto stránky páčia, nehanbite sa a kliknite na Like :-)

 

Inzercia:

Zháňam hry na cartridges na všetky počítače a herné konzoly Atari, ale hlavne na Jaguara. Takisto kúpim aj akýkoľvek hardvér Atari. Ak sa vám niekde na pôjde, alebo v pivnici povaľuje niečo so značkou Atari, kontaktujte ma a navrhnite cenu, určite sa dohodneme. Píšte na milan.skoluda@gmail.com, alebo zavolajte na číslo +421 905 212216.

Počítadlo: