Silicon Warrior

Určite každý milovník počítačových hier mal v svojom živote obdobie intenzívneho hrávania hier na papieri. Vačšinou to bolo v škole, keď sme cez prestávky a voľné hodiny usilovne hrávali námorné bitvy, alebo piškvorky. Počítačové verzie obidvoch hier sme si už na týchto stránkach predstavili, ale jednu verziu stále populárnych piškvoriek (alebo ak chcete anglicky: tic-tac-toe), tak trochu inú, si tu ukážeme aj dnes. A že v čom je iná? Niečo napovedá už slogan firmy Epix, ktorá hru Silicon Warrior v roku 1983 vydala. Ten znie: "Strategy games for the action player"."

Silicon Warrior - splash screen

Takže ako vlastne taká strategická hra pre akčných hráčov vyzerá? Trebárs ako Archon, ktorého tu už máme v jednom článku dokonale rozobratého, a dokonca aj s návodom. Ide tam o obsádzanie kľúčových polí šachovnice, ale hra sa vyhráva hlavne v akčných medzihrách. Silicon Warrior je niečo podobné. Hráme tu vlastne klasické piškvorky na ploche 5x5 polí, ale je to vlastne tiež hlavne akčná hra. tentoraz však nie v medzihrách, ale po celú dobu hry. Políčka obsádzate vy aj súper (druhý hráč, alebo počítač), nie striedavo na ťahy, ale simultánne.

Silicon Warrior - výber hry

Obidvaja hráči sú predstavovaní mocnými čarodejníkmi (no dobre, podľa manuálu sú to programy bojujúce v kyberpriestore - lol), ktorí pri dlhšom zastavení na hernom políčku si toto obsadia prefarbením. Hlavným rozdielom oproti papierovým piškvorkám je možnosť zmeny už obsadeného súperovho políčka na svoje. Preto je dôležité byť stále v pohybe a okrem rozmýšľania o ťahoch je treba aj čo najrýchlejšie hrať. Okrem týchto základných ťahov obsahuje hra ešte niekoľko iných "vychytávok", ktoré si navolíte v počiatočnom menu a znamenajú vlastne voľbu obtiažnosti hry.

Silicon Warrior

Takže tu môžeme mať (viď druhý screenshot) streľbu lasermi, čím je možné protivníka dočasne vyradiť a štíty ako protiobranu. A ešte aj čierne diery, ktoré na nejakú dobu vyraďujú náhodné políčko z hry. Inak klasika, kto skôr urobí líniu piatich políčiek, ten vyhráva. Okrem toho si ešte v prvom začiatočnom menu volíme hráčov a rýchlosť hry, čím je možné obtiažnosť ešte zvýšiť. Hru môžu hrať naraz až štyria hráči, takže ak sa cítite, kľudne si to môžete skúsiť proti trom počítačovým hráčom :-D

Silicon Warrior

Hra sa ovláda joystickom a ovládanie je veľmi dobre zvládnuté. Grafika hry nevyniká jemnosťou a detailami, ale je celkom dobre prevedená a dostatočne prehľadná a k takémuto druhu hry sa naozaj výborne hodí. Hudba sa bohužiaľ nekoná. Zvukov je len pár, ale zato sú kvalitné. Celkovo je audiovizuálne spracovanie teda skôr priemerné, ale v tejto hre oň ani moc nejde.

Silicon Warrior

Hlavným ťahúňom je tu hrateľnosť, a nezaostáva ani atmosféra, ktorá je perfektná. Pocit mocného čarodejníka vládnuceho vesmírnymi silami je naozaj dokonalý a už len preň stojí za to, si Silicon Warriora vyskúšať.

autor textu © Gandalf the White

publikované: 14.2.2014, 1645

 

 

Silicon Warrior manual EN.pdf   444kb

Silicon Warrior.atr   91kb

 

 

Novinky:

8.1.2018Tak nám tu po dlhšej dobe konečne zase pribudli nejaké tie novinky. Pridal som ďalšie dve svoje staré hry na 8-bitové Atari, Labyrinth a Labyrinth II. Okrem toho som sa už poriadne pustil do pridávania väčších obrázkov do starších recenzií, síce je to ešte práca na dlho, ale chcem sa tomu priebežne venovať.

27.5.2017Tak tu máme zase také "časozberné" novinky za dlhšiu dobu. Trochu som sa teraz viacej venoval pridávaniu svojich vlastných hier, ako recenzií na komerčné tituly. Takže tu zase máme tri "nové" staré veci z mojej dielne. Najskôr to bola jednoduchá hra U-boat, potom celkom zaujímavá akčná záležitosť UFO Hunt a dnes taká kvalitnejšia hra, temná ťahová adventúra Dark Forest.

19.2.2017Uverejnil som ďalšie dve svoje vlastné hry, Pristátie na mesiaci a Meteors PMG. Okrem toho som popridával veľa nových verzií a konverzií hier k už existujúcim recenziám. Tiger Attack, Commando, Tempest, Gunfight, Manic Miner, Air Rescue, Skiing a Into Deep!.

22.1.2017Trochu som sa zase "pohral" s vlastnými hrami. Logickú hru Minefield som upravil na konečnú verziu, popis úprav je v recenzii. A uverejnil som ďalšiu zo svojich starých hier, PMG prvotinu Rocket Dance. Pridal som aj jednu novú recenziu, na free hru Sunday Drivers.

12.7.2016V poslednej dobe som tu moc nových vecí nedával, takže ani v Novinkách nič nepribúdalo, preto je toto skôr taká rekapitulácia tých pár vecí pridaných od začiatku roka ;-) Do sekcie vlastnej tvorby som pridal hru Dogfight, ktorá nie je až tak úplne mojim výtvorom, ale veď o tom viacej v recenzii :-D A potom som pridal aj dve recenzie na hry na 8-bitové Atari. Najskôr Fire Chief a dnes aj Tail of Beta Lyrae.

| staršie >

 

Odkazovník

Gandalf12.05.2017, 0943Thanks Odds

Odds10.05.2017, 2037I have bookmarked atarihry.sk it's awesome

Gandalf11.04.2017, 1732Díky... tak takáto reakcia poteší úplne najviac, ďakujem. A pravdaže budem v tejto stránke pokračovať, ešte je v tých mojich rebríčkoch obrovské množstvo hier, o ktorých chcem napísať.

Marco10.04.2017, 2122Ahoj Gandalf. Ani neviem ako som tu zabludil a chcem ti podakovat za vsetky tie recenzie na hry na Atari XL a tiez ST. Vratilo mi to vela super spomienok na stare dobre casy :) Vela zdaru a prosim pokracuj s pisanim aj nadalej! :)

Gandalf18.02.2017, 0916Dostali sme sa cez 500! ;-)

Gandalf22.12.2016, 1102Začal som pracovať na takej menšej úprave enginu, aby sa obrázky po kliknutí otvorili aj väčšie. Zatiaľ je to len v blogu, ešte dnes to dám aj do článkov a postupne to budem integrovať aj do recenzií a chcem vlastne väčšie obrázky spätne nahrať do všetkých recenzií.

Gandalf04.11.2015, 0812No, server mi už beží na rýchlejšej linke, takže to snáď bude pri sťahovaní hier aj poznať.

peter08.10.2015, 13081 pozicany pc sharp mz 821 rok 87 nazaklade neho kupa atari 130xe ale ani podnes premna nemal taku hodnotu z viac ako 4000 hier ako sarp z asi 10 per. hier co ma. kvoli hier ktore nema ani po 28 rokoch manic miner knigcast advoka z sarpa je to bieda

Gandalf04.10.2015, 1125Poliaci pripravovali port Manic Minera na 8-bitové Atari, ale neviem v akej fáze to je, či to vôbec bude. Asi to budeš musieť naprogramovať ty sám :-D

peter02.10.2015, 1130preco nigto nespravy pre atari hru manic miner

Gandalf15.05.2015, 1618Kúpim hry na všetky počítače a herné konzoly Atari, hlavne na Jaguara. Takisto kúpim aj akýkoľvek hardvér Atari. Ponúknite cenu. Píšte na milan.skoluda@gmail.com.

Gandalf11.08.2014, 1408Dlhé súbory ako sú full CD verzie hier a podobne, môžete stiahnuť z Hellshare aj z Megarapidu.

Gandalf09.06.2014, 0754Obnovil som downloady dlhých súborov na Hellshare. Na iných serveroch momentálne nie sú, ale pracujem na tom.

Gandalf29.01.2014, 1417Hmmm... Osemdesiate roky s Ataríčkami... čistá nostalgia :-)

emer1329.01.2014, 0217Vdaka za tento web. Zazil som tu dobu, kedy sme boli nadseni ataristi. Zazil som skvely Atari klub v Hodonine. Dnes len nostalgicky spominam ake to vsetko bolo vzrusujuce. Som rad, ze som to mohol zazit. Dokonca som si rozne artefatky z tej doby scho

Gandalf15.01.2013, 1226Tak to hej. A stojí za to dohrať ju celú, aj keď je to pekelne dlhé a navyše sa nedá sejvovať, len automaticky sa ukladá pri každom prechode medzi sektormi.

Methat13.01.2013, 2311Jój, Star Command je jedna z tých stratégii, ktorej demo som obohrával stále, dík za pridanie :) a súhlasím - je málo známa, ale za to kvalitná...

Gandalf07.11.2012, 1058Tak to som rád, že som pomohol. Starfighter... jedna z mojich najobľúbenejších... škoda, že je dosť jednoduchá a nemá aspoň 10x dlhší herný čas :-)

Genial06.11.2012, 1124Moc diky za stranky. Navod na Last Starfightera mi udelal vylozene radost, nemohl jsem si vzpomenout - jak prepinat zbrane... Vecer to hned zkusim...

Meno (max.18 znakov):

Odkaz:

Spočítaj: 9 + 5 =

 

Môžeš tu zanechať krátky odkaz. Obsah je 20 odkazov a staré sa automaticky mažú. Ak máš záujem napísať niečo trvalejšie, použi radšej návštevnú knihu.

 

Facebook:

Ak sa vám tieto stránky páčia, nehanbite sa a kliknite na Like :-)

 

Inzercia:

Zháňam hry na cartridges na všetky počítače a herné konzoly Atari, ale hlavne na Jaguara. Takisto kúpim aj akýkoľvek hardvér Atari. Ak sa vám niekde na pôjde, alebo v pivnici povaľuje niečo so značkou Atari, kontaktujte ma a navrhnite cenu, určite sa dohodneme. Píšte na milan.skoluda@gmail.com, alebo zavolajte na číslo +421 905 212216.

Počítadlo: