Agent USA

Čítali ste knihu The Puppet Masters od Roberta A. Heinleina? Alebo ste videli niektorý film, podľa nej nakrútený? V prípade, že môžete odpovedať kladne, určite nebude pre vás ťažké vžiť sa do úlohy hlavného hrdinu tejto hry. Pre ostatných vysvetlím, že hlavnou zápletkou je invázia mimozemšťanov vedená veľmi nenápadným a rafinovaným spôsobom. V knihe sú ľudia postupne ovládaní symbiontami, ktorí sa prisajú na ich miechu a odvtedy riadia všetku ich činnosť.

Agent USA - intro

V hre ide o akúsi infekciu šírenú z mimozemského artefaktu nazvaného Fuzzbomb. Ľudia sa po dotyku s týmto artefaktom menia na takzvaných Fuzzbodies pod jeho nadvládou. Fuzzbodies pri dotyku infikujú aj každého ďalšieho, dovtedy zdravého, človeka. Ovládnuť celé mesto je otázkou niekoľkych minút. Ale tým to nekončí.

Agent USA - intro

Hra sa odohráva na území USA (veď, logicky, preto ten názov :-D ), ktoré je popretkávané sieťou železníc spájajúcich všetky mestá. A samotný artefakt a aj Fuzzbodies sa vlakmi presúvajú do ďalších miest a takto šíria nákazu ďalej a ďalej. Našou úlohou ako Agenta USA je zabrániť šíreniu tejto nákazy a nakoniec ju aj zastaviť nájdením a zničením Fuzzbomb.

Agent USA - intro

Našou jedinou zbraňou sú špeciálne kryštály, predstavujúce akúsi životnú energiu. Ak je kryštál položený na zemi a nakazený sa ho dotkne, zmení sa naspäť na človeka. Na začiatku má agent 10 kryštálov, ale jeho kapacita je až 100 kryštálov. A určité množstvo kryštálov môže niesť aj každý človek. Pri dotyku s Fuzzbody každý stráca polovicu svojich kryštálov, ale zabráni to aspoň jeho premene. A ako získať kryštály?

Agent USA - intro

Nie je nič jednoduchšie, stačí jeden kryštál položiť na zem a už len sledovať ako sa množí. Pozor na to, kde s tým začnete, pretože kryštály okamžite prilákajú všetkých ľudí v meste a tí sa snažia ich zozbierať. Takže najlepšie je namnožiť si kryštály v menšom meste, kde je málo ľudí. Ak sme v meste, do ktorého začnú vlakmi prichádzať Fuzzbodies, je dobré namnožiť viac kryštálov a nechať ľudí zozbierať ich. Mesto tak získa dobrú ochranu, pretože aj obyčajný človek sa dokáže brániť tým, že položí kryštál pred Fuzzbody a tým ho zmení na človeka.

Agent USA - intro

A ako nájsť Fuzzbomb a dostať sa k nej? V každom meste je predajňa cestovných lístkov, ale v niektorých (hlavne väčších) mestách je aj informačný stánok. V ňom sa dostaneme k mape s polohou jednotlivých miest a aj s vyznačením miest ovládnutých Fuzzbodies a taktiež aj s polohou Fuzzbomb. Potom si stačí zakúpiť lístok na konkrétny vlak, počkať si naň a nastúpiť. Ešte je dobré si uvedomiť, že existujú dva typy vlakov. Obyčajné a expresy. Obyčajné vlaky jazdia všade, expresy len medzi veľkými mestami. Ale sú naozaj veľmi rýchle a nám predsa ide o čas...

Agent USA - začiatok hry

Základy vieme, teraz to už chce len trochu strategického plánovania trás a postupu, a čoskoro sa stretneme s Fuzzbomb. A teraz ju zostáva len zničiť. Koľko má agent práve kryštálov? 100? V tom prípade, hŕŕŕ na ňu. Jeden dotyk a naša misia je splnená. Znie to všetko veľmi jednoducho? Nenechajte sa pomýliť, táto hra vám dá zabrať. Ale ak vás raz chytí, tak už nepustí až do dohrania. A potom si ju dáte znovu :-)))

Agent USA - informácie a predaj lístkov

Niečo o prevedení a ovládaní. Agent USA má jednoduchú, ale peknú a hlavne veľmi zaujímavú grafiku, dobrú hudbu a perfektné zvukové efekty. Toto pravdaže platí pre Atari verziu. PC verzia má grafiku v zásade rovnakú, len menej farebnú, proste CGA :-( Hudba v PC verzii úplne absentuje a zvuky nestoja vôbec za zmienku. Našťastie hrateľnosť je na rovnako vysokej úrovni. Hra sa ovláda v Atari verzii normálne joystickom, kryštál položíme stlačením tlačidla a vezmeme proste jeho prejdením.

Agent USA - DOS

P.S.: Otravuje vás kupovanie cestovných lístkov? Tak ich nekupujte. Na obyčajnom vlaku sa normálne zveziete bez lístka, len treba nastúpiť až po hvizde oznamujúcom odchod a potom vás už z neho nestihnú vyhodiť :-))) Bohužiaľ na expresy to nefunguje, tam si musíte lístok zohnať vždy :-(

autor textu: © Gandalf the White

publikované: 18.10.2009, 1900

 

 

Agent USA.atr   91kb

Agent USA.rar   25kb

 

 

Novinky:

28.6.2020Už bol najvyšší čas začať znovu niečo s touto stránkou robiť. Zatiaľ som nepridal žiadnu novú recenziu, ale nejaké som aktualizoval, rozšíril a pridal som k nim zopár nových verzií hier a takisto aj nejaké originálne manuály. Pozrite si recenzie Zombies, Realm of Impossibility, Leader Board Golf a Moon Patrol.

15.9.2018Pridal som sem ďalšie dve svoje staré hry aj s popismi. Prvá je variácia na Meteors s názvom Fire Birds, druhá je akýsi remake či pokračovanie mojej staršej hry, len v oveľa lepšom grafickom kabáte UFO hunt 2. Veď stiahnite, skúste... ;-)

22.5.2018Tentoraz len také menšie novinky. Máme tu dve "nové" hry na 8-bitové ataríčko z mojej vlastnej produkcie. Najskôr už dávnejšie zverejnenú strelnicu z divokého západu Outlaws a teraz aj moju verziu slávneho "červíka" Wurmi.

21.2.2018Konečne som všetky recenzie na webe upravil na nový štandard, keď sa obrázok po kliknutí na náhľad otvorí v plnej veľkosti. Množstvo obrázkov som pri tom vymenil za nové a veľa nových som aj popridával. Proste teraz to celé vyzerá podstatne lepšie. Taktiež som opravil staré mŕtve linky na externé súbory a prepojenia na iné weby.

9.2.2018Pribudli nám tu dve nové recenzie na 8-bitové Ataríčka. Najskôr helikoptérová záchranná akcia Hijack! a hlavne slávne strieľačky Los Angeles SWAT a Commando. Okrem toho som pridal nejaké verzie hier k starším recenziám: Battleships na malé ataríčko a Miner 2049er na dosovské PC.

| staršie >

 

Odkazovník

Gandalf01.05.2019, 1933Ale osobne by som ti odporúčal zabudnúť na kazeťák a kúpiť si nejakú modernú perifériu ako napríklad SIO2SD.

Gandalf01.05.2019, 1930Ahoj, Jaro. No toto bude asi problém. Neviem o žiadnom archíve zvukových súborov, ktoré by bolo možné nahrať na kazety. Skús pozrieť ponuky na nejakých online bazároch, možno tam niekto hry na kazetách ponúka.

Jaro30.04.2019, 1151Zdravím. Kde by som mohol stiahnuť waw súbor na Atari EX mam magnetofón ale žiadne hry. Jaro

Gandalf20.03.2019, 1628Ospravedlňujem sa za niekoľkodňový výpadok, keď stránka nefungovala. Boli to technické problémy, ktoré som nevedel ovplyvniť :-D

Gandalf12.05.2017, 0943Thanks Odds

Odds10.05.2017, 2037I have bookmarked atarihry.sk it's awesome

Gandalf11.04.2017, 1732Díky... tak takáto reakcia poteší úplne najviac, ďakujem. A pravdaže budem v tejto stránke pokračovať, ešte je v tých mojich rebríčkoch obrovské množstvo hier, o ktorých chcem napísať.

Marco10.04.2017, 2122Ahoj Gandalf. Ani neviem ako som tu zabludil a chcem ti podakovat za vsetky tie recenzie na hry na Atari XL a tiez ST. Vratilo mi to vela super spomienok na stare dobre casy :) Vela zdaru a prosim pokracuj s pisanim aj nadalej! :)

Gandalf18.02.2017, 0916Dostali sme sa cez 500! ;-)

Gandalf22.12.2016, 1102Začal som pracovať na takej menšej úprave enginu, aby sa obrázky po kliknutí otvorili aj väčšie. Zatiaľ je to len v blogu, ešte dnes to dám aj do článkov a postupne to budem integrovať aj do recenzií a chcem vlastne väčšie obrázky spätne nahrať do všetkých recenzií.

Gandalf04.11.2015, 0812No, server mi už beží na rýchlejšej linke, takže to snáď bude pri sťahovaní hier aj poznať.

peter08.10.2015, 13081 pozicany pc sharp mz 821 rok 87 nazaklade neho kupa atari 130xe ale ani podnes premna nemal taku hodnotu z viac ako 4000 hier ako sarp z asi 10 per. hier co ma. kvoli hier ktore nema ani po 28 rokoch manic miner knigcast advoka z sarpa je to bieda

Gandalf04.10.2015, 1125Poliaci pripravovali port Manic Minera na 8-bitové Atari, ale neviem v akej fáze to je, či to vôbec bude. Asi to budeš musieť naprogramovať ty sám :-D

peter02.10.2015, 1130preco nigto nespravy pre atari hru manic miner

Gandalf15.05.2015, 1618Kúpim hry na všetky počítače a herné konzoly Atari, hlavne na Jaguara. Takisto kúpim aj akýkoľvek hardvér Atari. Ponúknite cenu. Píšte na milan.skoluda@gmail.com.

Gandalf11.08.2014, 1408Dlhé súbory ako sú full CD verzie hier a podobne, môžete stiahnuť z Hellshare aj z Megarapidu.

Gandalf09.06.2014, 0754Obnovil som downloady dlhých súborov na Hellshare. Na iných serveroch momentálne nie sú, ale pracujem na tom.

Gandalf29.01.2014, 1417Hmmm... Osemdesiate roky s Ataríčkami... čistá nostalgia :-)

emer1329.01.2014, 0217Vdaka za tento web. Zazil som tu dobu, kedy sme boli nadseni ataristi. Zazil som skvely Atari klub v Hodonine. Dnes len nostalgicky spominam ake to vsetko bolo vzrusujuce. Som rad, ze som to mohol zazit. Dokonca som si rozne artefatky z tej doby scho

Gandalf15.01.2013, 1226Tak to hej. A stojí za to dohrať ju celú, aj keď je to pekelne dlhé a navyše sa nedá sejvovať, len automaticky sa ukladá pri každom prechode medzi sektormi.

Methat13.01.2013, 2311Jój, Star Command je jedna z tých stratégii, ktorej demo som obohrával stále, dík za pridanie :) a súhlasím - je málo známa, ale za to kvalitná...

Gandalf07.11.2012, 1058Tak to som rád, že som pomohol. Starfighter... jedna z mojich najobľúbenejších... škoda, že je dosť jednoduchá a nemá aspoň 10x dlhší herný čas :-)

Genial06.11.2012, 1124Moc diky za stranky. Navod na Last Starfightera mi udelal vylozene radost, nemohl jsem si vzpomenout - jak prepinat zbrane... Vecer to hned zkusim...

Meno (max.18 znakov):

Odkaz:

Spočítaj: 2 + 9 =

 

Môžeš tu zanechať krátky odkaz. Obsah je 20 odkazov a staré sa automaticky mažú. Ak máš záujem napísať niečo trvalejšie, použi radšej návštevnú knihu.

 

Facebook:

Ak sa vám tieto stránky páčia, nehanbite sa a kliknite na Like :-)

 

Inzercia:

Zháňam hry na cartridges na všetky počítače a herné konzoly Atari, ale hlavne na Jaguara. Takisto kúpim aj akýkoľvek hardvér Atari. Ak sa vám niekde na pôjde, alebo v pivnici povaľuje niečo so značkou Atari, kontaktujte ma a navrhnite cenu, určite sa dohodneme. Píšte na milan.skoluda@gmail.com, alebo zavolajte na číslo +421 905 212216.

Počítadlo: