Battlezone

"Vojaci pozor! Som plukovník Ed Rotberg a vítam vás na dnešnom briefingu. Ako všetci už iste viete, sme v tajnej vojne. Doma na Zemi o nej nikto nevie a tak to musí aj zostať. Zatiaľ bojujeme na cudzích planétach a tam teda musíme nepriateľa aj poraziť. Všetci ste už absolvovali základný bojový tréning na teleprezentačnej jednotke Battlezone arcade firmy Atari z roku 2080. Tá sprostredkováva ideálne zmyslové vnemy z paluby robotického tanku umiestneného na cvičnom polygóne priamo tu na Titane. Keďže priamo v boji používame tanky a s nimi prepojené teleprezentačné jednotky niekoľkých typov, s ich odlišnosťami vás zoznámim o chvíľu. Najskôr vám však poviem zopár podrobností o tom, čo môžete v boji čakať."

Battlezone

"Nepriateľ používa niekoľko základných druhov bojovej techniky. Jeho hlavnou silou sú tanky podobné tým našim, len o niečo pomalšie. Okrem bežného tanku môžete stretnúť aj supertank. Dajte si pozor, je rýchly a v boji naozaj nebezpečný. Občas sa môže stať, že na váš tank bude vypálená samonavádzacia raketa, tá sa dá zostreliť len s rýchlymi reflexami a poriadnou dávkou šťastia. Naopak prakticky neškodné (ak sa vyhnete zrážke) sú prieskumné lietajúce taniere. Snažte sa ich však vždy zostreliť, navádzajú na vás tanky. Bojujeme na neobývaných planétach, ale stojí na nich množstvo vojenských inštalácií, ktoré môžete správnym manévrovaním využiť ako krytie. Teraz k tým konkrétnym údajom o rôznych tankoch a ich teleprezentačných jednotkách."

Battlezone

"Najlepším a najsilnejším typom, ktorý vám ukáže najviac podrobností, je Atari ST/STE verzia z roku 2086. Oproti tréningovej jednotke vidíte oveľa viac detailov s viac farbami, hory v diaľke sú vykreslené ako bitové mapy, nie vektorovo. Pohyb je dostatočne rýchly a plynulý. Výborné sú aj zvukové vnemy a AI tanku vám dokonca bude pred bojom púšťať patrične ráznu hudbu pre vaše dokonalé bojové naladenie. Je vidno, že tu bolo všetko maximálne vylepšené. Aj bojovo patrí tento typ jednoznačne k špičke a kvalitný zážitok z boja tu máte zaručený. Pozor však, púšťate sa ním do oveľa ťažších bojov ako s ostatnými typmi. Ovládanie je možné klávesnicou alebo joystickom. Osobne odporúčam joystick."

Battlezone

"Staršia verzia slabšieho typu je Atari XL/XE verzia z roku 2083. Použitím bitmapového pozadia sa podobá typu Atari ST/STE a vyzerá vlastne ako jeho staršia verzia. Je tu proste vidieť menší hardvérový potenciál. Pohľad je menej detainý a pohyb trochu pomalší. Zvuky sú takisto o niečo horšie a na hudbu môžete zabudnúť."

Battlezone (1983) - Atari 8bit

"Podstatne lepšia je verzia tohoto slabšieho typu je vlastne najnovšia Atari XL/XE verzia z roku 2087. Oveľa viac sa podobá pôvodnej tréningovej jednotke z roku 2080. Všetka grafika je vektorová a napriek tomu, že sú použité len dve farby, to veľmi dobre vyzerá. Pohyb je síce tiež trochu pomalší, ale ako som už pri staršej verzii povedal, je to dané hardvérovým obmedzením. Zvuky sú podobné ako pri staršej verzii, hudba znovu chýba. Obidva Atari XL/XE typy sa ovládajú joystickom a ovládanie je celkom dobré. Vďaka lepšej teleprezentácii je však ponorenie do boja u tejto novej verzie oveľa lepšie."

Battlezone (1987) - Atari 8bit

"V podstate z najstaršieho a najslabšieho typu tanku Atari 2600 z roku 2083 tu máme takisto dve verzie, odlišujúce sa trošku podaním grafiky pozadia. Inak sú obidve pravdaže identické. Keďže ide o najmenšie a najslabšie tanky, používajú sa len na najmenej nepriateľom obsadených planétach a preto tu nikdy neuvidíte žiadne budovy ako pri ostatných verziách. Teleprezentácia vám v týchto jednotkách sprostredkováva len bitmapovú grafiku, čo je tiež rozdiel oproti ostatným typom."

Battlezone (NTSC) - Atari 2600

"Zaujímavým rozdielom je pohľad z vonku z hornej časti tanku a nie z vnútra ako pri ostatných typoch. Ovládajú sa obidve verzie tiež dobre, ale ovládanie je pravdaže klávesnicou a nie je to úplne také dokonalé ako joystickom. Rozdiel v týchto verziách vidíte na priložených obrázkoch. Mne osobne sa PAL verzia s čistým pozadím páči viac. Vyzerá to síce graficky chudobnejšie, ale aj prehľadnejšie a akosi to má pre mňa lepšiu atmosféru a teda aj lepšie ponorenie do boja, čo je pre nás vojakov najpodstatnejšie."

Battlezone (PAL) - Atari 2600

"Posledná verzia je takisto dosť stará. Je to PC verzia tanku z roku 2083. Je však dosť výkonná a asi najviac sa podobá originálnej, teraz tréningovej jednotke. Grafika je takisto plne vektorová v štvorfarebnej CGA grafike. Vďaka silnejšiemu hardvéru sa veľmi plynulo hýbe a je naozaj aj veľmi svižná. Zvuky sú síce len cez speaker, ale je tu aj pokus o akúsi hudbu, čo hodnotím kladne. Ovládanie je možné klávesnicou aj joystickom. Osobne sa mi napodiv táto verzia dosť páči."

Battlezone - DOS

"Tak vojaci a teraz už bolo dosť kecania. Na svoje miesta! Vyberte si typ tanku, ktorý sa vám najviac pozdáva, zapnite si teleprezentačné jednotky, stiahnite si softvér a spojte sa so svojimi tankami. Hotovo? Tak do boja, hrdinovia, Zem vás potrebuje!"

autor textu: © Gandalf the White

publikované: 16.10.2012, 1900

 

 

Battlezone (PAL).bin   8kb

hrať Atari2600 verziu hry Battlezone (PAL) online (nejde v Chrome)!

Battlezone [1983].xex   16kb

Battlezone [1987] -128k.xex   45kb

Battlezone.bin   8kb

hrať Atari2600 verziu hry Battlezone online (nejde v Chrome)!

Battlezone.rar   44kb

Battlezone.st   720kb

 

 

Novinky:

15.9.2018Pridal som sem ďalšie dve svoje staré hry aj s popismi. Prvá je variácia na Meteors s názvom Fire Birds, druhá je akýsi remake či pokračovanie mojej staršej hry, len v oveľa lepšom grafickom kabáte UFO hunt 2. Veď stiahnite, skúste... ;-)

22.5.2018Tentoraz len také menšie novinky. Máme tu dve "nové" hry na 8-bitové ataríčko z mojej vlastnej produkcie. Najskôr už dávnejšie zverejnenú strelnicu z divokého západu Outlaws a teraz aj moju verziu slávneho "červíka" Wurmi.

21.2.2018Konečne som všetky recenzie na webe upravil na nový štandard, keď sa obrázok po kliknutí na náhľad otvorí v plnej veľkosti. Množstvo obrázkov som pri tom vymenil za nové a veľa nových som aj popridával. Proste teraz to celé vyzerá podstatne lepšie. Taktiež som opravil staré mŕtve linky na externé súbory a prepojenia na iné weby.

9.2.2018Pribudli nám tu dve nové recenzie na 8-bitové Ataríčka. Najskôr helikoptérová záchranná akcia Hijack! a hlavne slávne strieľačky Los Angeles SWAT a Commando. Okrem toho som pridal nejaké verzie hier k starším recenziám: Battleships na malé ataríčko a Miner 2049er na dosovské PC.

8.1.2018Tak nám tu po dlhšej dobe konečne zase pribudli nejaké tie novinky. Pridal som ďalšie dve svoje staré hry na 8-bitové Atari, Labyrinth a Labyrinth II. Okrem toho som sa už poriadne pustil do pridávania väčších obrázkov do starších recenzií, síce je to ešte práca na dlho, ale chcem sa tomu priebežne venovať.

| staršie >

 

Odkazovník

Gandalf01.05.2019, 1933Ale osobne by som ti odporúčal zabudnúť na kazeťák a kúpiť si nejakú modernú perifériu ako napríklad SIO2SD.

Gandalf01.05.2019, 1930Ahoj, Jaro. No toto bude asi problém. Neviem o žiadnom archíve zvukových súborov, ktoré by bolo možné nahrať na kazety. Skús pozrieť ponuky na nejakých online bazároch, možno tam niekto hry na kazetách ponúka.

Jaro30.04.2019, 1151Zdravím. Kde by som mohol stiahnuť waw súbor na Atari EX mam magnetofón ale žiadne hry. Jaro

Gandalf20.03.2019, 1628Ospravedlňujem sa za niekoľkodňový výpadok, keď stránka nefungovala. Boli to technické problémy, ktoré som nevedel ovplyvniť :-D

Gandalf12.05.2017, 0943Thanks Odds

Odds10.05.2017, 2037I have bookmarked atarihry.sk it's awesome

Gandalf11.04.2017, 1732Díky... tak takáto reakcia poteší úplne najviac, ďakujem. A pravdaže budem v tejto stránke pokračovať, ešte je v tých mojich rebríčkoch obrovské množstvo hier, o ktorých chcem napísať.

Marco10.04.2017, 2122Ahoj Gandalf. Ani neviem ako som tu zabludil a chcem ti podakovat za vsetky tie recenzie na hry na Atari XL a tiez ST. Vratilo mi to vela super spomienok na stare dobre casy :) Vela zdaru a prosim pokracuj s pisanim aj nadalej! :)

Gandalf18.02.2017, 0916Dostali sme sa cez 500! ;-)

Gandalf22.12.2016, 1102Začal som pracovať na takej menšej úprave enginu, aby sa obrázky po kliknutí otvorili aj väčšie. Zatiaľ je to len v blogu, ešte dnes to dám aj do článkov a postupne to budem integrovať aj do recenzií a chcem vlastne väčšie obrázky spätne nahrať do všetkých recenzií.

Gandalf04.11.2015, 0812No, server mi už beží na rýchlejšej linke, takže to snáď bude pri sťahovaní hier aj poznať.

peter08.10.2015, 13081 pozicany pc sharp mz 821 rok 87 nazaklade neho kupa atari 130xe ale ani podnes premna nemal taku hodnotu z viac ako 4000 hier ako sarp z asi 10 per. hier co ma. kvoli hier ktore nema ani po 28 rokoch manic miner knigcast advoka z sarpa je to bieda

Gandalf04.10.2015, 1125Poliaci pripravovali port Manic Minera na 8-bitové Atari, ale neviem v akej fáze to je, či to vôbec bude. Asi to budeš musieť naprogramovať ty sám :-D

peter02.10.2015, 1130preco nigto nespravy pre atari hru manic miner

Gandalf15.05.2015, 1618Kúpim hry na všetky počítače a herné konzoly Atari, hlavne na Jaguara. Takisto kúpim aj akýkoľvek hardvér Atari. Ponúknite cenu. Píšte na milan.skoluda@gmail.com.

Gandalf11.08.2014, 1408Dlhé súbory ako sú full CD verzie hier a podobne, môžete stiahnuť z Hellshare aj z Megarapidu.

Gandalf09.06.2014, 0754Obnovil som downloady dlhých súborov na Hellshare. Na iných serveroch momentálne nie sú, ale pracujem na tom.

Gandalf29.01.2014, 1417Hmmm... Osemdesiate roky s Ataríčkami... čistá nostalgia :-)

emer1329.01.2014, 0217Vdaka za tento web. Zazil som tu dobu, kedy sme boli nadseni ataristi. Zazil som skvely Atari klub v Hodonine. Dnes len nostalgicky spominam ake to vsetko bolo vzrusujuce. Som rad, ze som to mohol zazit. Dokonca som si rozne artefatky z tej doby scho

Gandalf15.01.2013, 1226Tak to hej. A stojí za to dohrať ju celú, aj keď je to pekelne dlhé a navyše sa nedá sejvovať, len automaticky sa ukladá pri každom prechode medzi sektormi.

Methat13.01.2013, 2311Jój, Star Command je jedna z tých stratégii, ktorej demo som obohrával stále, dík za pridanie :) a súhlasím - je málo známa, ale za to kvalitná...

Gandalf07.11.2012, 1058Tak to som rád, že som pomohol. Starfighter... jedna z mojich najobľúbenejších... škoda, že je dosť jednoduchá a nemá aspoň 10x dlhší herný čas :-)

Genial06.11.2012, 1124Moc diky za stranky. Navod na Last Starfightera mi udelal vylozene radost, nemohl jsem si vzpomenout - jak prepinat zbrane... Vecer to hned zkusim...

Meno (max.18 znakov):

Odkaz:

Spočítaj: 1 + 1 =

 

Môžeš tu zanechať krátky odkaz. Obsah je 20 odkazov a staré sa automaticky mažú. Ak máš záujem napísať niečo trvalejšie, použi radšej návštevnú knihu.

 

Facebook:

Ak sa vám tieto stránky páčia, nehanbite sa a kliknite na Like :-)

 

Inzercia:

Zháňam hry na cartridges na všetky počítače a herné konzoly Atari, ale hlavne na Jaguara. Takisto kúpim aj akýkoľvek hardvér Atari. Ak sa vám niekde na pôjde, alebo v pivnici povaľuje niečo so značkou Atari, kontaktujte ma a navrhnite cenu, určite sa dohodneme. Píšte na milan.skoluda@gmail.com, alebo zavolajte na číslo +421 905 212216.

Počítadlo: