Chambers of Shaolin

Chambers of Shaolin je asi celkovo moja najobľúbenejšia bojovka. Má krásnu grafiku aj hudbu, ale čo ju robí výnimočnou, je atmosféra. Prostredie starej Číny je úplne dôveryhodné a tak vás hra dokonalo pohltí. S bratom sme sedávali pri tejto hre celé hodiny a súťažili sme, kto si vytrénuje lepšieho bojovníka a dostane sa ďalej v hre, alebo sme bojovali proti sebe.

Chambers of Shaolin

V tejto hre sa totiž na rozdiel od iných bojoviek nemôžeme rovno pustiť do mlátenia súperov. Ak to skúsime, hra od nás pýta data disk s pripravenou postavou. Máte? Asi nie. Ak ste videli film 36 komnát Šaolinu máte približne predstavu čo vás teraz čaká. Hlavnou náplňou tejto hry je totiž tréning, v ktorom sa postava zlepšuje asi ako v RPG hrách.

Chambers of Shaolin

Tu je komnát na rozdiel od filmu iba 6, ale dajú vám zabrať. Takže sa musíme vydať do šiestich tréningových prostredí a na základe úspešnosti ich absolvovania získavame body do piatich atribútov bojovníka. Čím väčšia úspešnosť v tréningu, tým lepšieho bojovníka si pripravíme.

Chambers of Shaolin

Prvá komnata Šaolinu je Test of the Stick. Našou úlohou je uhýbať úderom majstrovej palice. Majster používa tri druhy útoku. Prvý je na nohy, druhý na telo a dá sa im vyhnúť vyskočením. Tretí druh útoku je na hlavu a musíme sa mu vyhnúť kvoknutím. Ak nás majster zasiahne 10 krát, tréning končí.

Chambers of Shaolin

Druhá komnata Šaolinu je Test of Agility, v ktorej musíme preukázať svoju obratnosť. Musíme sa vyhýbať rôznym lietajúcim predmetom. Bomby letiace nízko nad zemou sa dajú prekonať premetom, vo výške hlavy letiacim sekerám sa dá vyhnúť kvoknutím. Zeleným guliam letiacim v rade sa dá len ujsť. Každý zásah nám uberá energiu, keď je na nule tréning sa končí. Úspešne sa dá absolvovať, ak vydržíme do konca časomiery.

Chambers of Shaolin

Tretia komnata Šaolinu je Test of Balance, kde je treba preskakovať medzi kolmi, ktoré sa striedavo zdvíhajú a klesajú. Kôl na ktorý sa musíme dostať je vždy označený značkou. Celý tréning trvá určitý čas, v ktorom musíme pozbierať čo najviac značiek. Ak spadneme, začíname odznova, ale máme len tri pokusy.

Chambers of Shaolin

Štvrtá komnata Šaolinu je Test of Speed. Ocitneme sa v akejsi kruhovej nádrži, do ktorej dvoma otvormi priteká voda. V strede miestnosti je ťažká guľa na lane. Guľu treba kopmi rozhúpať natoľko, aby niekoľkými nárazmi do konštrukcie so sekerou túto uvoľnila. Sekera následne pretne lano, na ktorom je doska, ktorá uzavrie prítokový otvor. Potom treba guľu nohou zastaviť, otočiť sa a zopakovať to na druhej strane. Celé to treba stihnúť, pokým voda nestúpne k podlahe. Ako v minulom tréningu, máme tri pokusy.

Chambers of Shaolin

Piata komnata Šaolinu je Test of Strength. Ide o preseknutie čo najväčšieho počtu dosák úderom ruky. Tu prichádza na rad technika známa z množstva športových hier - zúrivé kmitanie joystickom. Teda najskôr treba zastaviť ruku čo najbližšie stredu dosky a potom kmitaním zvýšiť silu úderu. Tento tréning dá zabrať najviac, ale po niekoľkých pokusoch sa vám to určite podarí.

Chambers of Shaolin

Šiesta komnata Šaolinu je Test of Fire, v ktorej stojíme na moste nad riekou a z člna na tento most hádžu bomby. Našou úlohou je bomby odkopávať skôr než stihnú vybuchnúť. Takisto si treba dávať pozor, aby nás prilietajúca bomba netrafila. Tento tréning má znovu časový limit, ktorý treba prečkať bez zásahov.

Chambers of Shaolin

Tak, tréning sme absolvovali, teraz si môžeme uložiť bojovníka ak sme s ním spokojní a môžeme sa vrhnúť do hry. Pri hre dvoch hráčov musíme mať pripravených buď dvoch bojovníkov, alebo môžu obaja súperi použiť toho istého (čo však nie je nič moc, že?). Pri hre jedného hráča normálne postupujete cez stále lepších súperov až po záverečného draka.

Chambers of Shaolin

Že na tréningu skutočne záleží, zistíte čoskoro. Môžete v hre používať len nejako podozrivo málo ťahov? Žiadne kopy vo výskoku ani podtrhnutia? Takto sa v hre asi ďaleko nedostanete. Skrátka máte málo natrénované a vaša slabá postava nemôže vôbec používať niektoré ťahy. Takže hor sa späť do komnát Šaolinu a zlepšujte sa...

Chambers of Shaolin

Ako som už v úvode písal, grafika je úplne úžasná. Animácia postáv sa síce zdá trošku toporná, ale v skutočnosti je veľmi precízna. Takisto je krásna a prepracovaná aj grafika a animácie pozadí. Hudby sú tiež výborné, len je škoda že v hre nemôžu byť naraz aj hudba aj zvuky, takto si musíme vybrať :-(

Chambers of Shaolin

Hra sa na ozajstnom Atari ovláda joystickom. V emulátore na PC je najlepšie je ak máte k svojmu PC joypad alebo digitálny joystick a ST joystick si naň namapujete. Dá sa ale dobre hrať aj klávesnicou.

Chambers of Shaolin

Sú tu na stiahnutie dva obrazy diskiet. Jedna je samotná hra a druhá je čistý disk potrebný k uloženiu vašich bojovníkov. Takže ak si chcete zahrať výbornú bojovku, vrhnite sa do komnát Šaolinu, vytrénujte si najlepšieho bojovníka a potom to poriadne súperom natrite :-)))

autor textu: © Gandalf the White

publikované: 4.3.2009, 1900

 

 

Chambers of Shaolin savedisk.st   720kb

Chambers of Shaolin.st   820kb

 

 

Novinky:

15.9.2018Pridal som sem ďalšie dve svoje staré hry aj s popismi. Prvá je variácia na Meteors s názvom Fire Birds, druhá je akýsi remake či pokračovanie mojej staršej hry, len v oveľa lepšom grafickom kabáte UFO hunt 2. Veď stiahnite, skúste... ;-)

22.5.2018Tentoraz len také menšie novinky. Máme tu dve "nové" hry na 8-bitové ataríčko z mojej vlastnej produkcie. Najskôr už dávnejšie zverejnenú strelnicu z divokého západu Outlaws a teraz aj moju verziu slávneho "červíka" Wurmi.

21.2.2018Konečne som všetky recenzie na webe upravil na nový štandard, keď sa obrázok po kliknutí na náhľad otvorí v plnej veľkosti. Množstvo obrázkov som pri tom vymenil za nové a veľa nových som aj popridával. Proste teraz to celé vyzerá podstatne lepšie. Taktiež som opravil staré mŕtve linky na externé súbory a prepojenia na iné weby.

9.2.2018Pribudli nám tu dve nové recenzie na 8-bitové Ataríčka. Najskôr helikoptérová záchranná akcia Hijack! a hlavne slávne strieľačky Los Angeles SWAT a Commando. Okrem toho som pridal nejaké verzie hier k starším recenziám: Battleships na malé ataríčko a Miner 2049er na dosovské PC.

8.1.2018Tak nám tu po dlhšej dobe konečne zase pribudli nejaké tie novinky. Pridal som ďalšie dve svoje staré hry na 8-bitové Atari, Labyrinth a Labyrinth II. Okrem toho som sa už poriadne pustil do pridávania väčších obrázkov do starších recenzií, síce je to ešte práca na dlho, ale chcem sa tomu priebežne venovať.

| staršie >

 

Odkazovník

Gandalf01.05.2019, 1933Ale osobne by som ti odporúčal zabudnúť na kazeťák a kúpiť si nejakú modernú perifériu ako napríklad SIO2SD.

Gandalf01.05.2019, 1930Ahoj, Jaro. No toto bude asi problém. Neviem o žiadnom archíve zvukových súborov, ktoré by bolo možné nahrať na kazety. Skús pozrieť ponuky na nejakých online bazároch, možno tam niekto hry na kazetách ponúka.

Jaro30.04.2019, 1151Zdravím. Kde by som mohol stiahnuť waw súbor na Atari EX mam magnetofón ale žiadne hry. Jaro

Gandalf20.03.2019, 1628Ospravedlňujem sa za niekoľkodňový výpadok, keď stránka nefungovala. Boli to technické problémy, ktoré som nevedel ovplyvniť :-D

Gandalf12.05.2017, 0943Thanks Odds

Odds10.05.2017, 2037I have bookmarked atarihry.sk it's awesome

Gandalf11.04.2017, 1732Díky... tak takáto reakcia poteší úplne najviac, ďakujem. A pravdaže budem v tejto stránke pokračovať, ešte je v tých mojich rebríčkoch obrovské množstvo hier, o ktorých chcem napísať.

Marco10.04.2017, 2122Ahoj Gandalf. Ani neviem ako som tu zabludil a chcem ti podakovat za vsetky tie recenzie na hry na Atari XL a tiez ST. Vratilo mi to vela super spomienok na stare dobre casy :) Vela zdaru a prosim pokracuj s pisanim aj nadalej! :)

Gandalf18.02.2017, 0916Dostali sme sa cez 500! ;-)

Gandalf22.12.2016, 1102Začal som pracovať na takej menšej úprave enginu, aby sa obrázky po kliknutí otvorili aj väčšie. Zatiaľ je to len v blogu, ešte dnes to dám aj do článkov a postupne to budem integrovať aj do recenzií a chcem vlastne väčšie obrázky spätne nahrať do všetkých recenzií.

Gandalf04.11.2015, 0812No, server mi už beží na rýchlejšej linke, takže to snáď bude pri sťahovaní hier aj poznať.

peter08.10.2015, 13081 pozicany pc sharp mz 821 rok 87 nazaklade neho kupa atari 130xe ale ani podnes premna nemal taku hodnotu z viac ako 4000 hier ako sarp z asi 10 per. hier co ma. kvoli hier ktore nema ani po 28 rokoch manic miner knigcast advoka z sarpa je to bieda

Gandalf04.10.2015, 1125Poliaci pripravovali port Manic Minera na 8-bitové Atari, ale neviem v akej fáze to je, či to vôbec bude. Asi to budeš musieť naprogramovať ty sám :-D

peter02.10.2015, 1130preco nigto nespravy pre atari hru manic miner

Gandalf15.05.2015, 1618Kúpim hry na všetky počítače a herné konzoly Atari, hlavne na Jaguara. Takisto kúpim aj akýkoľvek hardvér Atari. Ponúknite cenu. Píšte na milan.skoluda@gmail.com.

Gandalf11.08.2014, 1408Dlhé súbory ako sú full CD verzie hier a podobne, môžete stiahnuť z Hellshare aj z Megarapidu.

Gandalf09.06.2014, 0754Obnovil som downloady dlhých súborov na Hellshare. Na iných serveroch momentálne nie sú, ale pracujem na tom.

Gandalf29.01.2014, 1417Hmmm... Osemdesiate roky s Ataríčkami... čistá nostalgia :-)

emer1329.01.2014, 0217Vdaka za tento web. Zazil som tu dobu, kedy sme boli nadseni ataristi. Zazil som skvely Atari klub v Hodonine. Dnes len nostalgicky spominam ake to vsetko bolo vzrusujuce. Som rad, ze som to mohol zazit. Dokonca som si rozne artefatky z tej doby scho

Gandalf15.01.2013, 1226Tak to hej. A stojí za to dohrať ju celú, aj keď je to pekelne dlhé a navyše sa nedá sejvovať, len automaticky sa ukladá pri každom prechode medzi sektormi.

Methat13.01.2013, 2311Jój, Star Command je jedna z tých stratégii, ktorej demo som obohrával stále, dík za pridanie :) a súhlasím - je málo známa, ale za to kvalitná...

Gandalf07.11.2012, 1058Tak to som rád, že som pomohol. Starfighter... jedna z mojich najobľúbenejších... škoda, že je dosť jednoduchá a nemá aspoň 10x dlhší herný čas :-)

Genial06.11.2012, 1124Moc diky za stranky. Navod na Last Starfightera mi udelal vylozene radost, nemohl jsem si vzpomenout - jak prepinat zbrane... Vecer to hned zkusim...

Meno (max.18 znakov):

Odkaz:

Spočítaj: 5 + 6 =

 

Môžeš tu zanechať krátky odkaz. Obsah je 20 odkazov a staré sa automaticky mažú. Ak máš záujem napísať niečo trvalejšie, použi radšej návštevnú knihu.

 

Facebook:

Ak sa vám tieto stránky páčia, nehanbite sa a kliknite na Like :-)

 

Inzercia:

Zháňam hry na cartridges na všetky počítače a herné konzoly Atari, ale hlavne na Jaguara. Takisto kúpim aj akýkoľvek hardvér Atari. Ak sa vám niekde na pôjde, alebo v pivnici povaľuje niečo so značkou Atari, kontaktujte ma a navrhnite cenu, určite sa dohodneme. Píšte na milan.skoluda@gmail.com, alebo zavolajte na číslo +421 905 212216.

Počítadlo: